آموزش نصب قالب وردپرس

آموزش نصب قالب وردپرس

با آموزش نصب قالب وردپرس در خدمت شما هستیم.

نصب قالب وردپرس به سه روش امکان‌پذیر است. روش اول از طریق ftp، روش دوم از طریق فایل منیجر هاست و روش سوم از طریق پنل مدیریت خود وب‌سایت وردپرس می‌باشد. در این مقاله هر سه روش را توضیح می‌دهیم.

1- آموزش نصب قالب وردپرس از طریق ftp:

در این روش ابتدا باید قالب خود را آماده کنید. اگر قالب وردپرس شما در حال فشرده می‌باشد بهتر است از حال فشرده خارج کنید و به صورت فولدر ذخیره کنید. حال با استفاده از ftp خود ویندوز یا نرم افزارهایی نظیر FileZilla به هاست متصل گردید و سپس به فولدری که وردپرس را در آن نصب کرده بروید و فایل قالب خود را در مسیر زیر بارگذاری نمایید.

wp-content/themes/

فرض ما بر این بوده است که کار با Ftp را بلد بوده‌اید، در صورت نیاز از بخش دیدگاه‌ها می‌توانید درخواست آموزش جامع کار با ftp را بدهید. حال می‌توایند قالب خود را با مراجعه به قسمت پوسته‌ها در پنل مدیریت وردپرس فعال سازی کنید.

 

2- آموزش نصب قالب وردپرس از طریق فایل منیجر هاست:

پس از آماده سازی قالب وردپرس خود، آن را فشرده نمایید. در فایل منیجر به مسیر زیر بروید و قالب خود را در آدرس زیر بارگذاری کنید. توجه کنید که فایل فشرده حتما باید دارای فرمت zip باشد.

wp-content/themes/

بعد از بارگذاری قالب در این قسمت آنرا از حالت فشرده خارج کنید. حال می‌توایند قالب خود را با مراجعه به قسمت پوسته‌ها در پنل مدیریت وردپرس فعال سازی کنید.

 

3- آموزش نصب قالب وردپرس از طریق پنل مدیریت وردپرس:

ابتدا به پنل مدیریت وب سایت وردپرسی خود وارد شوید.

آموزش نصب قالب وردپرس

 

در سمت راست وب سایت به دنبال گزینه نمایش بگردید، بر روی آن قرار بگیرید. سپس بر روی پوسته‌ها کلیک کنید. پس از آن در بالای صفحه بر روی افزودن پوسته کلیک کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس

 

در صفحه‌ی جدیدی که برایتان باز می‌شود بر روی لینک بارگذاری کلیک کنید.

آموزش نصب قالب وردپرس

 

حال بر روی دکمه Choose File کلیک کرده و فایل فشرده ی قالب را از روی کامپیوترتان جهت بارگذاری انتخاب کنید. در پایان بر روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک کنید. توجه کنید که فایل فشرده حتما باید دارای فرمت zip باشد.

حال باید قالب را فعال سازی کنید. برای فعال سازی قالب جدیدی که نصب کرده اید کافی است به شکل زیر عمل کنید. در کنترل پنل مدیریت وردپرس از منوی نمایش به زیر منوی پوسته‌ها بروید. بر روی قالب مورد نظر، روی دکمه فعال کردن کلیک کنید تا قالب مورد نظرتان فعال شود.

آموزش نصب قالب وردپرس

 

توجه داشته باشید که:

اکثر پوستههای جدید و امروزی، پس از فعالسازی نیاز به اعمال تنظیماتی خاص دارند تا بتوانند به شکل ظاهری اصلی خود برسند. بنابراین اگر پوسته‌ای را فعال کردید و سپس به صفحه اصلی سایت خود مراجعه نمودید و چیزی که مشاهده کردید هیچ شباهتی با آنچه باید می دیدید نداشت، باید اعمال تغییرات را انجام دهید. تنظیمات قالب‌ها یا از طریق پنل مدیریتی اختصاصی آنها و یا از طریق پنل تنظیمات پوسته در خود وردپرس انجام می‌گیرد. بنابراین به هر دو سری بزنید و با تنظیمات قالب جدید به خوبی آشنا شوید. اگر قالب شما به همراه محتوای نمونه (دمو) ارائه می‌شود، برای استفاده از محتوای نمونه به بخش بزارها و سپس درون ریزی می‌توانید این محتوا را بارگذاری کنید (اگر در داخل تنظیمات قالب این قابلیت در نظر گرفته نشده باشد). اگر قالب شما به این نیاز دارد که برای صفحه اصلی آن یک برگه ایستا انتخاب کنید و یا اینکه لازم است برگه‌ی نوشته‌های خود را مشخص کنید، کلیه ی این تنظیمات را می‌توانید به سادگی و با مراجعه به منوی تنظیمات و سپس زیر منوی خواندن در بخش در برگه نخست نمایش داده شود بر روی سایت خود اعمال کنید. بیشتر قالب‌های امروزی به همراه فایل خود راهنمای نصب دارند که با مراجعه به آن می‌توانید به راحتی تغییرات را مشاهده و اعمال کنید.

در آخر در صورت داشتن مشکل با ما در ارتباط باشید.