آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

آموزش نصب وردپرس در DirectAdmin

با آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین در خدمت شما هستیم.

نصب وردپرس در دایرکت ادمین تقریبا مشابه نصب وردپرس در سی پنل می‌باشد. توضیحات ابتدایی در مورد وردپرس را در صفحه‌ی دانلود وردپرس فارسی داده‌ایم که برای آشنایی می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید و مقاله مربوط را مطالعه نمایید.

در ابتدای کار لازم است که شما وردپرس را دانلود کنید که برای این کار می‌توانید از صفحه‌ی دانلود وردپرسی فارسی کمک بگیرید.

حال به آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین می‌رسیم که به نصب 5 دقیقه‌ای وردپرس معروف است.

ابتدا باید وارد محیط هاست بشوید، معمولاً پورت ۲۲۲۲ مربوط به DirectAdmin است. یعنی ادرس ورود به دایرکت ادمین هاست شما http://yoursite.com:2222 می‌باشد. نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کنید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

حال با قسمت های مختلف و تنظیمات بسیاری در صفحه دایرکت ادمین رو به رو می شوید. از بین آن‌ها، گزینه “‌file manager‌” را انتخاب می کنیم تا وردپرس خود را در آن بارگذاری کنیم. دو شکل زیر نماهایی از پنل‌های مختلف دایرکت ادمین را نشان می‌دهد شما کافی است فقط وارد قسمت “‌file manager‌” بشوید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

و یا شکل زیر

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

در این قسمت داخل پوشه public_html بروید و بر روی گزینه Upload files to current directory که در نوار پایینی است کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

بعد از کلیک کردن بر روی این دکمه، صفحه‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید چندین فایل را آپلود کنید. یکی از “‌choose file‌” ها را کلیک کنید و فایلی را که از سایت وردپرس دانلود کردید را انتخاب کنید و بعد دکمه “‌Upload Files‌” را کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

در صورت موفقیت آمیز بودن آپلود با پیغام “‌upload successful‌” مواجه خواهید شد که پس از کلیک بر روی “‌here‌” در لینک “‌click here to go back‌” به دسته‌ای که فایل وردپرس را آپلود کردید خواهید رفت.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

 

در مرحله بعدی باید فایل فشرده وردپرس را “‌extract‌” کنیم. این کار به راحتی با کلیک بر روی “‌extract‌” که در جلوی فایل نوشته شده، صورت می‌پذیرد.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

بعد از آن پنجره‌ای باز می‌شود که مسیر “‌extract‌” را دوباره سوال می کند که با زدن دکمه “‌extract‌” در همان مسیری که هستید می‌توان فایل را از حالت فشرده خارج کرد.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

اکنون فایل‌های وردپرس در پوشه‌ای به نام wordpress هستند. اگر در همین حالت، ادامه روند نصب وردپرس را طی کنید، سایت شما با آدرس http://yoursite.com/wordpress در دسترس خواهد بود. برای حذف wordpress از انتهای آدرس باید فایل‌های وردپرس را از پوشه wordpress به یک پوشه قبل‌تر، یعنی public_html منتقل کنید. برای انجام این کار به پوشه wordpress رفته برای اطمینان از خالی بودن Clipboard خود قبل از انتقال هر فایلی ابتدا بر روی Empty Clipboard کلیک کنید سپس تمام فایل‌های موجود در آن را انتخاب کنید و روی دکمه Add to Clipboard کلیک کنید. سپس به یک پوشه عقب تر برگردید و روی دکمه Move Clipboard Files here کلیک کنید تا فایل‌ها منتقل گردند. با این کار فایل‌های وردپرس شما به ریشه یا root منتقل میشن.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

نمایی از دکمه ها:

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

اکنون فایل های وردپرس در جای مناسب یعنی شاخه ی اصلی قرار گرفته و کافی است یک پایگاه داده ایجاد کنید و بعد می‌توانید مراحل نصب را آغاز کنید.

ساختن پایگاه داده در دایرکت ادمین

اگر در صفحه اصلی دایرکت ادمین نیستید با کلیک بر روی دکمه “‌Home‌” وارد صفحه‌ی اصلی شوید. روی آیکن MySQL Management کلیک کنید. در صفحه باز شده دنبال دکمه Create new Database بگردید. بله در منوی سمت چپ واقع شده است. روی آن کلیک کرده و مشخصات دیتابیس را وارد نمایید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

در صفحه باز شده باید نام دیتابیس، کاربر و پسورد آن را وارد نمایید. بهتر است از پسورد پیشنهادی خود دایرکت ادمین استفاده کنید. در آخر روی Create کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

پس از ان با پیغام موفقیت ایجاد دیتابیس مواجه میشوید. این اطلاعات رو نگهدارید چون برای نصب وردپرس به آن‌ها نیاز داریم.

نصب وردپرس

نصب وردپرس در دایرکت ادمین دقیقا مانند نصب آن در سی پنل می باشد، اگر شما در حال حاضر آدرس سایت را وارد نمایید، مراحل نصب آغاز می گردد.

نکته: اگر می‌خواهید می‌توانید که فایل wp-config-sample.php را بهwp-config.php تغییر ندهید و وارد آدرس سایت شوید، با باز کردن آدرس سایت، با پیغامی مواجه می‌شوید که پرونده‌ی wp-config.php موجود نیست. بر روی ساختن پرونده‌ی پیکربندی کلیک کنید تا به راحتی ایجاد شود.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-17

یک پیغام در این مرحله نشان داده می‌شود که در مورد اطلاعات مورد نیاز است که باید در این مرحله وارد کنید.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-18

اطلاعات خواسته شده را با توجه مشخصات پایگاه‌داده که ایجاد کردید در فرم پر کنید و بعد از کلیک بر روی گزینه ی بفرست کلیک کنید تا مراحل اصلی نصب شروع شود.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-19

همچنین اگر قبلا این کار را کرده اید می‌توانید که فایل wp-config-sample.php را بهwp-config.php تغییر دهید و مشخصات پایگاه داده را در آن وارد کنید.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-16

حال اطلاعات سایت خود را در فرم وارد کنید فقط توجه کنید که شناسه (نام کاربری ) را admin نگذارید که به راحتی توسط هکرها حدس زده شود.

پس از تکمیل اطلاعات، بر روی دکمه “‌راه اندازی وردپرس‌” کلیک نمایید.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-20

انجام شد. وردپرس شما نصب شده و هم اکنون می‌توانید از سایت وردپرسیتان لذت ببرید.

installing-wordpress-cpanel-gfxnull-21

حال وردپرس شما آماده استفاده می‌باشد.

در آخر آدرس صفحه ورود وردپرس هم به این صورت می‌باشد: http://yoursite.com/wp-login.php

موفق باشید.